Blogi loki päiväkirja
Dima's diary about anything
3D modelling, 3D printing, FPV, electronics, photography, life
2008-10-27 01:21:40
Kotiutumaan pääsin nyt itsekin.
Reissu oli minullekin hyvin elämyksellinen. Edellinen Venäjän reissu omalla autolla on aika pikainen ja vähäinen tähän verrattuna. Nyt on päästy tunnustelemaan Venäjää suhteellisen syvälle.
Reissu oli oikeasti hauska. Kaikkineen miliisineen ja sakkoineen. Vaikka kortin menetys oli lähellä, silti se ei lisää negaatiota. Byrokratia ainoastaan on ollut rasittavin tekijä. Mutta nyt kun ollaan kokemusta rikkaampana, osaa varautua tulevissa reissuissa.
Lähtisin koska vaan uudestaan vastaavalle reissulle, jopa pidempäänkin. Yksi parhaista tekijöistä tässä reissussa oli seura. Harmi kun Jussi ei päässyt mukaan.
Mutta nyt voisi jatkaa kotiutumista. Valokuvien julkaisusta ilmoitetaan tässä blogissa myöhemmin, kun valmistuvat.
-Dima